Instytut Kardiologii
im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
A A+ A++
pl    »    O Instytucie    »    Aktualności
breakLine
»
XXII Sympozjum Instytutu Kardiologii
25.11.2015
Element graficzny zadaniem którego jest tworzenie odczuci zmysłoweg

21 listopada 2015 r. odbyło się XXII Sympozjum Instytutu Kardiologii. Tematem spotkania było: „Bezpieczeństwo pacjenta a korzyści z zabiegów w kardiologii”. Pierwsza sesja poświęcona była współczesnym możliwościom kardiologii interwencyjnej w leczeniu wad zastawkowych serca. Sesji przewodniczyli: Prof. Adam Witkowski,
Prof. Tomasz Hryniewiecki, Prof. Piotr Hoffman.

»
Udział Instytutu Kardiologii w amerykańskim badaniu ISCHEMIA
30.10.2015

Trwa prestiżowe badanie finansowane w ramach grantu Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) Stanów Zjednoczonych o akronimie ISCHEMIA (Międzynarodowe Badanie Porównawcze Efektywności Zdrowotnej Postępowania Zachowawczego i Inwazyjnego w Stabilnej Chorobie Wieńcowej).

»
I Nagroda „Kardiologii Polskiej” dla dr Anny Galas z Kliniki Wad Nabytych Serca
30.10.2015
Element graficzny zadaniem którego jest tworzenie odczuci zmysłoweg

Dr n.med. Anna Galas z Kliniki Wad Nabytych Serca i współautorzy otrzymali I Nagrodę pisma „Kardiologia Polska” w kategorii „Najczęściej cytowana w pismach z listy filadelfijskiej w 2014 roku. 

»
Zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka zaplanowany na podstawie wydruku serca w technologii 3D
19.10.2015
Element graficzny zadaniem którego jest tworzenie odczuci zmysłoweg

30 września 2015 roku w Instytucie Kardiologii przeprowadzono pierwszy w Polsce zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka zaplanowany na podstawie wydruku serca w technologii 3D. Zabieg był jedyną szansą na zmniejszenie ryzyka udaru mózgu u chorej z migotaniem przedsionków i przeciwwskazaniami do leczenia doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi.

»
Plastyka zastawki mitralnej za pomocą wszczepienia nici ścięgnistych na bijącym sercu
27.07.2015
Element graficzny zadaniem którego jest tworzenie odczuci zmysłoweg

24 lipca 2015 roku w Instytucie Kardiologii w Warszawie, wraz z zespołami krakowskim (Instytut Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego) i amerykańskim (University of Maryland Heart Center, Brigham and Women's Hospital at Harvard Medical School), wykonano z powodzeniem jeden z serii pierwszych na świecie zabiegów plastyki zastawki mitralnej za pomocą wszczepienia na bijącym sercu sztucznych nici ścięgnistych bez konieczności zastosowania krążenia pozaustrojowego.

Copyrights © 2007-2015 Instytut Kardiologii. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Alpejska 42, 04-628 Warszawa, tel. (0 22) 815 30 11,
regulamin korzystania
polityka prywatności
mapa serwisu
poczta
kontakt

logotyp NFZ logotyp Ministerstwo Zdrowia logotyp Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego logotyp ZPORR logotyp wskazujący na certyfikat jakości logotyp TUV NORD
Design: SIMPLICA