O Instytucie Dla Pacjentów Dla Lekarzy Nauka Dla Firm Kontakt
Instytut Kardiologii
im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
english
kariera
mapa serwisu
szukaj
Intranet
pl    »    O Instytucie    »    Aktualności
breakLine
»
Mechaniczne wspomaganie krążenia - doświadczenia Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii w 2014 roku
02.02.2015

W grupie chorych ze skrajną niewydolnością krążenia przeszczepienie serca jest nadal „złotym standardem” w leczeniu. Możliwości medycyny transplantacyjnej są jednak ograniczone dostępnością narządów. Sytuacja ta stymuluje rozwój badań w kierunku alternatywnych metod leczenia skrajnej niewydolności serca, a najbardziej obiecujące wydaje się mechaniczne wspomaganie serca (MCS-mechanical circulatory suport).

»
Dotychczasowy sukces Instytutu Kardiologii w prowadzeniu projektu ISCHEMIA doceniony przez amerykański NHLBI
29.01.2015

Informujemy, że minęły dwa lata od rozpoczęcia zakrojonego na szeroką skalę przedsięwzięcia naukowego mającego na celu wyjaśnienie roli wczesnej diagnostyki inwazyjnej i rewaskularyzacji wieńcowej u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową i istotnym wysiłkowym niedokrwieniem mięśnia sercowego. Badanie ISCHEMIA jest międzynarodowym badaniem randomizowanym realizowanym w ramach jednego z największych w historii grantów przyznanych przez Narodowy Instytut Chorób Serca, Płuc i Krwi (NHLBI) Stanów Zjednoczonych

»
Szkolenia z echokardiografii
28.01.2015

W Instytucie Kardiologii rozpoczęły się, prowadzone przez pracownię echokardiografii Kliniki Wad Nabytych Serca, szkolenia w pracowni fantomowej z wykorzystaniem zakupionego ze środków europejskich fantomu Heartworks. Jest to pierwszy w Polsce system do wirtualnej symulacji zarówno badań przezklatkowych jak i przezprzełykowych.

»
Międzynarodowe Warsztaty Ablacyjne – „International Warsaw Ablation Workshops”
27.01.2015

W Instytucie Kardiologii w dniach 15-17.01.2015 odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Ablacyjne – „International Warsaw Ablation Workshops” pod patronatem Konsultanta Krajowego oraz Sekcji Rytmu Serca PTK.

»
Instytut Kardiologii laureatem konkursu Sukces Roku 2014 w Ochronie Zdrowia
15.01.2015

Instytut Kardiologii został laureatem konkursu Sukces Roku 2014 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny w kategorii Innowacyjny Szpital. Wręczenie statuetek miało miejsce 14.01.2015 r. podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim. Nagrodę odebrał prof. Witold Rużyłło - dyrektor Instytutu Kardiologii.

Copyrights © 2007-2015 Instytut Kardiologii. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Alpejska 42, 04-628 Warszawa, tel. (0 22) 815 30 11,
regulamin korzystania
polityka prywatności
mapa serwisu
poczta
kontakt

NFZ Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ZPORR TUV NORD
Design: SIMPLICA