Instytut Kardiologii
im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
A A+ A++
pl    »    O Instytucie    »    Aktualności
breakLine
»
Plastyka zastawki mitralnej za pomocą wszczepienia nici ścięgnistych na bijącym sercu
27.07.2015
Element graficzny zadaniem którego jest tworzenie odczuci zmysłoweg

24 lipca 2015 roku w Instytucie Kardiologii w Warszawie, wraz z zespołami krakowskim (Instytut Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego) i amerykańskim (University of Maryland Heart Center, Brigham and Women's Hospital at Harvard Medical School), wykonano z powodzeniem jeden z serii pierwszych na świecie zabiegów plastyki zastawki mitralnej za pomocą wszczepienia na bijącym sercu sztucznych nici ścięgnistych bez konieczności zastosowania krążenia pozaustrojowego.

»
Jedyny w Polsce - dwuźródłowy skaner tomografii komputerowej Somatom Force w Instytucie Kardiologii
23.07.2015
Element graficzny zadaniem którego jest tworzenie odczuci zmysłoweg

Możliwości diagnostyczne Instytutu Kardiologii zostały wzbogacone o nowy skaner tomografii komputerowej - Somatom Force. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce, które należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie skanerów na świecie.

»
Minister Zdrowia - prof. Marian Zembala w Instytucie Kardiologii
23.07.2015
Element graficzny zadaniem którego jest tworzenie odczuci zmysłoweg

Minister Zdrowia, Pan prof. dr hab. n. med. Marian Zembala w czasie wizyty w Instytucie Kardiologii 14 lipca b.r. złożył podziękowania w imieniu Pani Premier i własnym kończącemu drugą kadencję na stanowisku dyrektora prof. dr. hab. n. med Witoldowi Rużyłło. Minister oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia – Pan Piotr Warczyński wręczyli nominację wyłonionemu w konkursie nowemu dyrektorowi Instytutu – prof. nadzw. Tomaszowi Hryniewieckiemu.

»
Ogłoszenie o wynikach konkursu na stanowisko Dyrektora Instytutu Kardiologii im Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
08.07.2015

W wyniku przeprowadzonego konkursu na stanowisko Dyrektora Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, komisja konkursowa na posiedzeniu w dniu 02 lipca 2015 r. wybrała dr. hab. n. med. Tomasza Hryniewieckiego, prof. nadzw. IK, na stanowisko Dyrektora Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

»
Transplantacje serca w Instytucie
07.07.2015
Element graficzny zadaniem którego jest tworzenie odczuci zmysłoweg

W Instytucie Kardiologii od początku roku do 07.07.2015 r. wykonano 17 transplantacji serca (6 przeszczepień więcej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku).
Program transplantacji serca w Instytucie Kardiologii został wprowadzony w 2001 r.
Od tego czasu w Klinice Kardiochirurgii i Transplantologii przeprowadzonych zostało 370 transplantacji.

Copyrights © 2007-2015 Instytut Kardiologii. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Alpejska 42, 04-628 Warszawa, tel. (0 22) 815 30 11,
regulamin korzystania
polityka prywatności
mapa serwisu
poczta
kontakt

logotyp NFZ logotyp Ministerstwo Zdrowia logotyp Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego logotyp ZPORR logotyp wskazujący na certyfikat jakości logotyp TUV NORD
Design: SIMPLICA