Przeszczepienie serca i nerki w Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie

W Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie przeprowadzono transplantację serca i nerki u 38 - letniego pacjenta z przewlekłą, schyłkową niewydolnością obu narządów. Operacja przeszczepienia nerki została wykonana w dziesiątej dobie po transplantacji serca. Pacjent, któremu przeszczepiono serce i nerkę chorował od 2013 r. Z powodu wieloletniej, schyłkowej niewydolności serca i nerek był zdyskwalifikowany z transplantacji obu narządów.

Najwyższa kategoria naukowa A+ dla Instytutu Kardiologii w Warszawie - Aninie

Instytut Kardiologii w Warszawie - Aninie znalazł się w gronie najbardziej prestiżowych instytucji naukowych w Polsce, które w wyniku kompleksowej oceny jednostek naukowych KEJN, otrzymały kategorię "A+". Instytut Kardiologii jest jednym z dwóch medycznych instytutów badawczych, które otrzymały kategorię A+. Oceniono 993 jednostki naukowe, z których 47 otrzymało najwyższą kategorię. Spośród 218 instytucji ocenianych w grupie nauk o życiu, tylko 13 ośrodków otrzymało kategorię A+.

II Dzień Pacjenta „Serce w ruchu - o sercu intymnie”

Obchody II Dnia Pacjenta „Serce w ruchu” odbędą się w Instytucie Kardiologii w Warszawie w dniu 16. 09. 2017 r. (w godz. 10:00 - 18:00). Organizatorem jest Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Fundacja Instytutu Kardiologii. Głównym celem organizowanego wydarzenia jest zwiększenie społecznej świadomości dotyczącej chorób układu sercowo - naczyniowego oraz promowanie zdrowego trybu życia.

Obchody Święta Instytutu Kardiologii z udziałem m.in. Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosława Gowina

W dniu 29. maja 2017 r. w Instytucie Kardiologii w Warszawie miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 25. rocznicy wykonania pierwszej w Polsce ablacji RF zaburzeń rytmu serca przez prof. Franciszka Walczaka. Obchody Święta Instytutu Kardiologii zostały objęte honorowym patronatem Ministra Zdrowia oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Aplikacja do monitorowania pacjentów z wszczepionymi pompami wspomagającymi pracę serca testowana we włoskiej klinice

Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego nawiązał współpracę z kliniką ISMETT (Mediterranean Institute for Transplantation and Advanced Specialized Therapies) w Palermo w zakresie rozwoju oprogramowania Remedizer. Aplikacja ta służy do monitorowania stanu zdrowia pacjentów z wszczepionymi pompami wspomagającymi pracę serca (LVAD - Left Ventricular Assist Device) - po zakończonej hospitalizacji.

Instytut Kardiologii uczestniczy w realizacji europejskiego projektu wprowadzającego elektroniczne faktury w sektorze zdrowia publicznego

Instytut Kardiologii, jako jeden z członków europejskiego konsorcjum, rozpoczął realizację projektu współfinansowanego ze środków UE - „GOVeIN”, którego celem jest wprowadzenie elektronicznych faktur w sektorze zdrowia publicznego. W ramach projektu, w Instytucie Kardiologii, uruchomiona zostanie platforma, która umożliwi odbieranie i wysyłanie faktur elektronicznych w różnych formatach. W projekcie bierze udział 19 instytucji sektora zdrowia publicznego; z różnych państw członkowskich UE, m.in. z : Hiszpanii, Holandii, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.