Narodowy Instytut Kardiologii (NIKard) w Aninie umacnia swoją pozycję jako lider w obszarze mechanicznego wspomagania serca w Polsce i Europie. Dzięki zaawansowanym technologiom, wysoce wykwalifikowanemu zespołowi specjalistów oraz nowoczesnym metodom leczenia, pacjenci z zaawansowaną postacią niewydolności serca zyskują szansę na powrót do aktywnego życia poza szpitalem.
Aktualności
Specjaliści z Centrum Zaburzeń Rytmu Serca Narodowego Instytutu Kariologii wykonali unikalny zabieg ablacji podłoża migotania przedsionków z dostępu transaortalnego u 42-letniego pacjenta z wrodzoną niedrożnością żyły głównej dolnej. To pierwszy tego typu zabieg w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.
15 stycznia 2025 roku w Senacie RP odbyła się konferencja pod hasłem "Zadbajmy o dobrostan", która zainaugurowała Rok Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki. Wydarzenie zgromadziło kluczowych przedstawicieli administracji państwowej, ekspertów z Narodowego Instytutu Kardiologii oraz wielu innych specjalistów związanych z ochroną zdrowia.
Z radością informujemy, że publikacja pani dr n. med. Karoliny Marzec z Kliniki Wad Zastawkowych Serca (obecnie pracującej w Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej) i współautorów pt.:
Comparison of long-term outcomes and risk factors of aortic stenosis treatment in patients undergoing transcatheter aortic valve implantation and surgical aortic valve replacement; Karolina Marzec, Maria Jaworska-Wilczyńska, Ilona Kowalik, Małgorzata Nieznańska, Adam Witkowski, Maciej Dąbrowski, Krzysztof Kuśmierski, Tomasz Hryniewiecki, Kardiol Pol 2022; 77 (7-8): 792-798
9 stycznia br. w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się konferencja naukowa organizowana przez Komitet Prognoz PAN we współpracy z Komitetem Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk Medycznych PAN. Wydarzenie, zatytułowane „Bezpieczeństwo Zdrowotne”, zgromadziło ekspertów z różnych dziedzin nauki i zdrowia publicznego. Konferencja miała na celu omówienie kluczowych wyzwań związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym w Polsce i na świecie.
Centrum Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK NIKard) zaprasza do zapoznania się z informacją o prowadzonych w NIKard niekomercyjnych badaniach klinicznych, których celem jest poprawa diagnostyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. Poniżej znajdziesz informacje na temat prowadzonych rekrutacji.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia nastąpią zmiany w godzinach pracy Rejestracji oraz Infolinii:
Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci i Pracownicy,
z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu, aby ten czas był pełen spokoju, ciepła i inspiracji na nadchodzący 2025 rok.
prof. Janina Stępińska
Dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii
20 grudnia br. odbyło się coroczne szkolenie z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Szkolenie jest jednym z najważniejszych elementów podnoszenia kwalifikacji personelu Narodowego Instytutu Kardiologii. Przeprowadził je dr n. med. Andrzej Kurowski, koordynator Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii.
19 grudnia br. Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Paszyk, przekazał na rzecz Narodowego Instytutu Kardiologii nieruchomość, która umożliwi dalszy rozwój jednostki oraz zwiększenie liczby świadczonych usług medycznych dla pacjentów.
Aż trzy inicjatywy badawcze naukowców z Narodowego Instytutu Kardiologii znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych projektów, finansowanych w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze (2024/ABM/1).
6 grudnia w siedzibie Narodowego Instytutu Kardiologii odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi. W wydarzeniu uczestniczyli prof. Janina Stępińska, dyrektor Instytutu oraz prof. Przemysław Leszek, kierownik Oddziału Mechanicznego Wspomagania i Transplantacji Serca.