„W Rytmie Klasyki” – drugi koncert już za nami!

Pacjenci Narodowego Instytutu Kariologii w Warszawie-Aninie (NIKard) wysłuchali drugiego koncertu fortepianowego, który odbył się 15 września w ramach projektu: „W Rytmie Klasyki”. Inicjatywa ma na celu poprawę komfortu zdrowotnego pacjentów oraz zadbanie o ich kondycję psychiczną podczas pobytu w szpitalu. Jej celem jest także wsparcie pacjentów w rehabilitacji oraz wsparcie w ich szybszym powrocie do zdrowia. Partnerem strategicznym projektu jest PKN ORLEN.

Tym razem dla pacjentów szpitala wystąpił Andrzej Olszewski – pianista i akompaniator z wieloletnim doświadczeniem. Artysta od lat występuje zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju, m.in. w Australii, Chinach, Niemczech, Słowenii, Skandynawii czy na Węgrzech. Posiada bogaty repertuar – od muzyki rozrywkowej i filmowej, po standardy jazzowe i muzykę klasyczną.

- Od wielu lat jestem pacjentką tego szpitala. Mam tutaj dobrą opiekę, ale tęsknię za rodziną, szczególnie za wnukami. Takie koncerty to wspaniała sprawa. Poprawiają mi nastrój i pozwalają choć na chwilę zamienić łóżko szpitalne na salę koncertową - mówi 82-letnia Pani Barbara, pacjentka Instytutu.

Projekt: „W Rytmie Klasyki” to cykl wydarzeń kulturalnych dedykowany pacjentom oraz pracownikom Narodowego Instytutu Kardiologii. W ramach tej inicjatywy zaplanowano dwanaście recitali fortepianowych muzyki klasycznej i rozrywkowej. Partnerem strategicznym projektu jest PKN ORLEN.

Muzyka nie tylko poprawia nastrój, ale jest również w stanie zmienić kliniczny obraz choroby, mając wpływ na szeroko pojmowane odczucie dobrostanu zarówno psychicznego, jak i fizycznego chorego. Znaczenie muzyki podkreśla również Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), rekomendując ją jako sposób na poprawę jakości życia. Idea projektu: „W Rytmie Klasyki”, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Kardiologii wpisuje się w ten trend.

Wróć