„W Rytmie Klasyki” – koncert noworoczny

Kameralny Zespół Wokalny - In Tempore wystąpił dla pacjentów oraz pracowników Narodowego Instytutu Kardiologii. Noworoczny koncert odbył się 13 stycznia br. w ramach projektu „W Rytmie Klasyki”, którego partnerem strategicznym jest PKN ORLEN.

Zespół pochodzi z Tarnowskich Gór. W jego skład wchodzi dwunastu muzyków, zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów. Artyści łączą różne style muzyczne, wykonując muzykę pochodzącą z wielu epok. Repertuar chóru obejmuje utwory klasyczne, rozrywkowe, a także utwory muzyki sakralnej.

W trakcie dziesiątego już koncertu, odbywającego się w ramach projektu „W Rytmie Klasyki”, pacjenci oraz pracownicy NIKard usłyszeli m.in. psalmy Mikołaja Gomółki i Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, arię z opery Georges'a Bizeta „Carmen”, fragmenty z opery Barbiera i Offenbacha „Les Contes d'Hoffmann”, pieśń z musicalu „Koty” Andrew Lloyda Webbera, a także kompozycje Louisa Armstronga oraz piosenki pochodzące wprost z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. W programie nie zabrakło również kolędy ukraińskiej „Нова радость стала”, uznanej jako nieformalny hymn Ukrainy.

Kameralny Zespół Wokalny - In Tempore wystąpił pod dyrekcją Bartłomieja Kwiatkowskiego. Do tej pory chór nagrał trzy płyty z muzyką sakralną. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność oraz zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się w Narodowym Instytucie Kardiologii 26 stycznia br.

Projekt: „W Rytmie Klasyki” to cykl wydarzeń kulturalnych dedykowany pacjentom oraz pracownikom Narodowego Instytutu Kardiologii. Partnerem strategicznym projektu jest PKN ORLEN. W ramach projektu zaplanowano dwanaście recitali fortepianowych muzyki klasycznej i rozrywkowej. Inicjatywa ta ma na celu poprawę komfortu zdrowotnego pacjentów Instytutu oraz zadbanie o ich kondycję psychiczną podczas pobytu w szpitalu. Jej celem jest także wsparcie pacjentów w rehabilitacji i szybszym powrocie do zdrowia.

Repertuar muzyczny (13.01.2023):

1. Les Anges – kolęda francuska z XVI wieku
2. Nova radist stala - Нова радость стала – kolęda ukraińska wykonywana jako nieformalny hymn Ukrainy
3. Za kolynda dziynkuiymy - przyśpiewka śląska z początku XIX wieku
4. Kleszczmy rękoma – Psalm 47 Mikołaj Gomółka - 1558
5. Nieście chwałę mocarze – Psalm 29 Mikołaj Gomółka - 1563
6. Omnie die – Motet – Grzegorz Gerwazy Gorczycki rok 1665-1734
7. Regina Coeli – Antonio Lotti rok 1171
8. Caro mio ben – solo tenorowe - Giuseppe Giordani - 1787
9. Habanera – aria z opery Georges'a Bizeta Carmen - z roku 1882
10. Barcarolle – duet sopranowy z towarz. chóru, z opery Barbiera i Offenbacha Les Contes d'Hoffmann - 1881 rok
11. What a Wonderful World – Louis Armstrong – piosenka z roku 1967
12. Piosenka jest dobra na wszystko - Kabaret Starszych Panów – rok 1958
13. 144 tarnogórskich taktów – tradycyjna pieśń o Tarnowskich Górach z 1962 roku

Wróć