XVII Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe Instytutu Kardiologii w Warszawie

KARDIOLOGIA INTERWENCYJNA 2010 - postępy w leczeniu wad serca, nadciśnienia tętniczego i prewencji udaru mózgu.

Warszawa, 20 listopada 2010 r.
Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79

Szanowni Państwo,

po raz siedemnasty zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w organizowanym przez Instytut Kardiologii w Warszawie - tradycyjnie w listopadzie - Sympozjum Naukowo-Szkoleniowym. W tym roku tematem Sympozjum będą postępy w kardiologii interwencyjnej, jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin w medycynie. W ostatnich latach wdrożno wiele nowych metod terapeutycznych, które znacznie poszerzyły możliwości pomocy pacjentom z wadami serca, nadciśnieniem tętniczym czy zagrożonym udarem mózgu.

Najważniejszy wydaje się jednak fakt, że większość z tych nowatorskich zabiegów terapeutycznych jest już dostępna w kraju, do czego przyczynił się także wielodyscyplinarny zespół lekarzy pracujących w Instytucie Kardiologii w Warszawie.

W tym roku chcielibyśmy Państwu przedstawić cztery główne zagadnienia, które naszym zdaniem skierowały kardiologię interwencyjną na nowe tory, otwierając zupełnie niezwykłe możliwości skutecznej pomocy chorym:

  1. 1. Leczenie ciężkiego, nabytego zwężenia zastawki aortalnej za pomocą techniki przezcewnikowej.
  2. 2. Przezskórne leczenie zwężenia zastawki płucnej u pacjentów po przebytej korekcji chirurgicznej wrodzonej wady serca.
  3. 3. Leczenie różnych postaci nadciśnienia tętniczego za pomocą przezskórnej denerwacji lub angioplastyki tętnic nerkowych.
  4. 4. Prewencję udaru mózgu za pomocą przezskórnej metody zamknięcia uszka lewego przedsionka lub zamknięcia przetrwałego otworu owalnego.

Zapraszamy Państwa do udziału w Sympozjum Instytutu Kardiologii. Mamy nadzieję, że tematyka tegorocznego Sympozjum będzie interesująca i pomocna w codziennej pracy z pacjentami.

 

Prof. dr hab. n. med. Witold Rużyłło
Dyrektor Instytutu Kardiologii

Prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski
Przewodniczący Komitetu Naukowego

Doc. dr hab. n. med. Zofia T. Bilińska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego


Wszystkie informacje znajdą Państwo pod adresem:
www.konferencje.termedia.pl