Projekt pn."Odtworzenie ponadregionalnego Ośrodka Leczenia Zaburzeń Rytmu i Niewydolności Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie". Projekt dotyczy odtworzenia ponadregionalnych Ośrodków Leczenia Zaburzeń Rytmu i Niewydolności Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie.
![Zestaw logotypów: Fundusze Europejskie - Infrastruktura i Środowiski, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska](/images/dzialalnosc-instytutu/logotypy-infr-i-sr.jpg)
Okres realizacji projektu: 2014-01-01 do 2020-04-30
Środki wspólnotowe: 8.000.000,00 zł
Krajowe środki publiczne Budżet Państwa Część 46 Ministerstwo Zdrowia: 2.000.000,00 zł
O projekcie
Celem projektu jest wsparcie oddziałów oraz innych jednostek organizacyjnych Instytutu Kardiologii udzielającego ponadregionalnie świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych na rzecz osób dorosłych z chorobami układu krążenia.
Cel bezpośredni projektu - wskaźniki rezultatu: (główny) Poprawa dostępności i jakości wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych (usług medycznych) w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego (kardiologia, kardiochirurgia, świadczonych przez Instytut Kardiologii oraz wzrost liczby leczonych pacjentów poprzez lepsze wykorzystanie środków otrzymywanych z NFZ.
Pośrednio powyższe działania mają kluczowe znaczenie dla zmniejszenia zachorowalności na choroby układu krążenia i w konsekwencji zapewnienia odpowiedniej liczby osób aktywnych zawodowo w związku z dynamicznie narastającym zjawiskiem starzenia się społeczeństwa i zmniejszaniem się odsetka osób w wieku produkcyjnym. Projekt będzie pod względem technicznym realizowany w siedzibie głównej Instytutu, która mieści się na ul. Alpejskiej 42 w Warszawie (województwo mazowieckie). Zasięg oddziaływania realizowanego projektu dotyczy całego kraju.
Zakres rzeczowy projektu:
- System Telemetryczny z wyposażeniem
- RTG Cyfrowy z wyposażeniem
- Pompa do kontrapulsacji z wyposażeniem
- System do terapii oddechowej z wyposażeniem
- Defibrylatory
- Aparaty EKG
- Echokardiografy z wyposażeniem
- Piły do cięcia mostka
- Bronchofiberoskopy
- Zestaw RTG do diagnostyki zębowej z wyposażeniem
- Holterowski system do rejestracji EKG z wyposażeniem wraz z systemem integracji i archiwizacji
- Insuflatory dwutlenku węgla
- Unit stomatologiczny
Inwestycja ma na celu zwiększenie dostępności oraz jakości wysokospecjalistycznych usług zdrowotnych w Instytucie Kardiologii w Warszawie kierowanych do mieszkańców całego kraju. Projekt realizowany będzie od 2014 do 2020. Koszty kwalifikowane to koszty zakupu wyrobów medycznych.
Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zachorowalności i przedwczesnej umieralności Polaków z powodu chorób naczyniowo-sercowych m.in. poprzez poprawę dostępności, jakości i efektywności specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego (kardiologicznych, kardiochirurgicznych i naczyniowych) w lecznictwie specjalistycznym, ambulatoryjnym i stacjonarnym, dzięki inwestycji w nowoczesny sprzęt diagnostyczno – terapeutyczny (podniesienie jakości wyposażenia klinik i pracowni NIKard w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny).
Zgłaszanie nieprawidłowości
Ministerstwo Rozwoju – Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko stworzyła proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko.
Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.
W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:
- wysłać wiadomość na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - skorzystać z formularza znajdującego się na stronie Serwis Programu Infrastruktura i Środowisko