Bazy danych

ClinicalKey

ClinicalKey

Wyłącznie z adresu IP Instytutu

Pełnotekstowa baza artykułów i książek wydawnictwa Elsevier - niezrównane źródło informacji dla pracowników służby zdrowia i studentów nauk medycznych. Baza danych Elsevier to niezwykle wartościowy zasób, który oferuje szeroki dostęp do pełnych publikacji encyklopedycznych, czasopism, monografii oraz wytycznych dotyczących praktyki lekarskiej. Jest to nieocenione narzędzie dla wszystkich zainteresowanych różnymi specjalizacjami medycznymi.
Ebsco

Ebsco

EBSCOhost stanowi ważne narzędzie dla badaczy, studentów i wszystkich zainteresowanych zgłębianiem wiedzy naukowej. Dzięki szerokiemu zakresowi dostępnych baz danych, użytkownicy mają możliwość eksploracji różnych dziedzin i odkrywania najnowszych informacji związanych z ich obszarem zainteresowań.
PBL (Polska Bibliografia Lekarska)

PBL (Polska Bibliografia Lekarska)

Wyłącznie z adresu IP Instytutu
 
Baza danych Polska Bibliografia Lekarska tworzona jest w Dziale Bibliografii Medycznych Głównej Biblioteki Lekarskiej. Rejestruje ona polską literaturę naukową, kliniczną i fachową z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, organizacji ochrony zdrowia, a także popularną z zakresu oświaty zdrowotnej. Baza zawiera również informacje o monografiach oraz niepublikowanych pracach doktorskich i habilitacyjnych będących w zbiorach GBL.
PubMed

PubMed

PubMed to popularna biblioteka internetowa, która stanowi ważne narzędzie dla naukowców, lekarzy i badaczy związanych z dziedziną medycyny i nauk biomedycznych. Jest to bezpłatna platforma, która umożliwia dostęp do ogromnej ilości publikacji naukowych, artykułów i abstraktów z dziedziny medycyny, biologii, farmacji, zdrowia publicznego i innych pokrewnych obszarów. PubMed zawiera bazę danych MEDLINE, która obejmuje czasopisma medyczne recenzowane przez rówieśników, publikacje naukowe, artykuły prasowe i inne źródła informacji.
Web of Science

Web of Science

Web of Science to powszechnie używana i ceniona platforma badawcza opracowana przez firmę Clarivate Analytics. Jest to narzędzie internetowe, które zapewnia dostęp do dużej bazy danych zawierającej abstrakty i cytowania publikacji naukowych z różnych dziedzi. Główną cechą Web of Science jest indeksowanie i indeks cytowań, co oznacza, że zawiera informacje nie tylko o samych publikacjach, ale również o tym, jak wiele razy były one cytowane przez innych naukowców. To umożliwia badaczom śledzenie wpływu ich prac i identyfikowanie najważniejszych publikacji w danej dziedzinie.
Scopus

Scopus

Scopus - naukowa baza danych prowadzona przez wydawnictwo Elsevier, zawierająca informacje o opublikowanych pracach naukowych, takich jak artykuły w czasopismach naukowych, książki, materiały konferencyjne oraz patenty.
InCites

InCites

InCites jest platformą badawczą opracowaną przez firmę Clarivate Analytics. Jest to zaawansowane narzędzie analityczne, które pomaga naukowcom, instytucjom badawczym i organizacjom naukowym w analizie wyników badań naukowych oraz monitorowaniu wpływu i widoczności ich publikacji.