Leczenie w Instytucie

Planując wizytę w Narodowym Instytucie Kardiologii (leczenie ambulatoryjne i szpitalne) - należy pamiętać o zabraniu ze sobą wszystkich niezbędnych dokumentów:

  • dowodu osobistego,
  • skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego,
  • wyników badań diagnostycznych i konsultacji potwierdzających rozpoznanie,
  • przed planowanym leczeniem inwazyjnym (operacje kardiochirurgiczne, zabiegi kardiologii interwencyjnej) wskazane jest wykonanie szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Leczenie w poradni kardiologicznej

Zespół Poradni Specjalistycznych

ul. Niemodlińska 33
04-635 Warszawa

Centrala:
  • +48 22 613 05 68
Rejestracja:
  • +48 22 815 28 36
  • +48 22 812 44 97

Zespół Poradni Specjalistycznych przyjmuje pacjentów pierwszorazowych kierowanych przez lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego do diagnostyki, oraz po zabiegach w Narodowym Instytucie Kardiologii do dalszej opieki ambulatoryjnej.

Zapisy do Zespołu Poradni Specjalistycznych odbywają się codziennie, osobiście w rejestracji lub telefonicznie. Warunkiem zapisu jest posiadanie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
O terminie przyjęcia decyduje kolejność zgłoszeń.

Na pierwszą wizytę pacjent musi dostarczyć oryginał skierowania, dokument tożsamości oraz badania wstępne wymagane dla potwierdzenia rozpoznania.
Dokładne informacje na temat badań i zasad przyjmowania można uzyskać w rejestracji.

Zespół Poradni Specjalistycznych świadczy usługi z zakresu porad kardiologicznych oraz pełnej ambulatoryjnej diagnostyki kardiologicznej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Udzielamy porad chorym z chorobą niedokrwienną serca, z nadciśnieniem tętniczym, z zaburzeniami lipidowymi, z zaburzeniami rytmu serca. Prowadzimy chorych z wadami serca, niewydolnością serca oraz po operacjach kardiochirurgicznych.

W ramach świadczonych usług oprócz porad kardiologicznych Zespół Poradni Specjalistycznych prowadzi edukację pacjentów w zakresie prewencji wtórnej choroby wieńcowej, dietetyki, profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia oraz prawidłowego leczenia przeciwkrzepliwego.